اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات مالیاتی موسسه حساب جم

تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد

تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد

تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد یک فرآیند مرتبط با امور مالی است که اشخاص حقیقی و حقوقی باید در مورد ارسال اظهارنامه عملکرد به سازمان امور مالیاتی دقت کافی را به خرج دهند. اظهارنامه به معنی عام یعنی تهیه گزارش رویدادهایی که با امور مالی مرتبط است و برای تعیین میزان مالیات بنگاه اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مالیات به عنوان بخشی از درآمد دولت‌ها محسوب شده که می‌تواند هزینه‌های مرتبط با رویدادهای عملکردی را پوشش دهد. اظهارنامه عملکرد به عنوان یکی از انواع اظهارنامه‌ها است که برای اشخاص حقیقی و حقوقی تنظیم می‌شود.

 

ارائه به موقع اظهارنامه، شرط معافیت مالیاتی است

 

امیر سلکی، نماینده مالیاتی سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این مطلب، اظهار کرد: صنوف و خرده فروشان فعال در شهرهای قشم و درگهان و سایر نقاط این منطقه آزاد برای اینکه مشمول ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد شده و از معافیت مالیاتی بهره مند شوند، باید اظهارنامه مالیاتی و اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی خود را در زمان مقرر به مراجع قانونی ارائه کنند.

 

مدیر امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم افزود: یکی از شروط استفاده از معافیت های مالیاتی در کنار پُرکردن اظهارنامه مالیاتی و ارائه اطلاعات عملکرد مالی فعالان اقتصادی، یکسان بودن شکل و محتوای فعالیت صنوف با آنچه در مجوز کسب و پیشه آنان ذکر شده، می باشد.

 

به گفته سلکی؛ ریشه بسیاری از مشکلات مالیاتی تولیدکنندگان، بازرگانان و کسبه قشم، عدم آگاهی آنها از قوانین و دستورالعمل های این حوزه است و کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم در این زمینه اطلاعات کافی را در اختیار فعالان اقتصادی و صنوف قرار می دهند.


اظهارنامه عملکرد چیستزمانی که کلیه مبالغ سود و زیان معاملات یک فرد یا شرکت به صورت کامل محاسبه شده است باید اظهارنامه عملکرد تهیه شود که طبق تعریف آن 25 درصد میزان سود دوره مالی به اداره مالیات تسلیم می‌شود. محاسبه اظهارنامه عملکرد کار دشواری است که شخص به تنهایی نمی‌تواند از پس آن برآید.

در این مواقع شرکت‌های حسابداری مختلفی وجود داشته که می‌توانند برای تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد اقدام کنند. موسسه حساب جم به عنوان یکی از شرکت‌های با تجربه در این زمینه بوده که خدمات مختلفی را به مدیران کسب و کار مؤسسات و شرکت‌ها ارائه می‌دهد، یکی از خدمات شرکت حساب جم تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد استاظهارنامه عملکرد شامل چه کسانی استکسب و کارهای مختلف باید توجه داشته باشند که طبق قانون 95 مالیات‌های مستقیم، اشخاص حقیقی وظیفه دارند تا بر اساس میزان درآمد و هزینه خود نتیجه مالی را از طریق اظهارنامه عملکرد به اداره امور مالیاتی تسلیم کنند. همچنین طبق ماده 110 قانون مالیات‌های مستقیم، اظهارنامه عملکرد باید به همراه تراز سود و زیان به اداره مالیات ارسال شود.
ظرافت و پیچیدگی‌های خاصی که در تکمیل اظهارنامه عملکرد وجود دارد این نیاز را در مدیران مؤسسات و شرکت‌ها ایجاد می‌کند که برای تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد از یک شرکت متخصص استفاده کنند. شرکت حساب جم با داشتن تجربه کافی در زمینه تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد می‌تواند به مدیران کسب و کار کمک کند


.
عدم توجه به اظهارنامه عملکرداگر طبق قانون مصوب مالیات‌های مستقیم در زمان مقرر اظهارنامه عملکرد ارسال نشود، مطابق ماده 192 قانون مالیات، سی درصد میزان مالیاتی که باید پرداخت شود به عنوان جریمه در نظر گرفته شده و قابل بخشش نیست. این امر نشان دهنده ضرورت و اهمیت توجه به اظهارنامه عملکرد است

.
مزایای ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکردمزایای ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد به گونه‌ای است که طبق ماده 189 اداره امور مالیاتی اگر شرکت به مدت سه سال متوالی بتواند اظهارنامه خود را به صورت صحیح برای اداره مالیات ارسال کند و مورد تأیید آنان قرار بگیرد از 5 درصد جایزه خوش حسابی نسبت به مالیات‌های پرداخت شده سه سال بهره‌مند می‌شود.

این پاداش به گونه‌ای است که صاحبان بنگاه‌های مختلف را تشویق می‌کند تا بتوانند طبق قوانین تعیین شده اظهارنامه عملکرد خود را در موعد مقرر و با انجام صحیح آن برای اداره امور مالیاتی ارسال کنند.

همان طور که در مقاله به آن اشاره شد یکی از انواع اظهارنامه‌های مالیاتی، تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد است. تهیه اظهارنامه باید توسط افرادی انجام شود که از قانون مطلع بوده و در این امر دارای تجربه کافی هستند. برای همین امر بنگاه‌های اقتصادی مختلف و صاحبان کسب و کار می‌توانند برای این کار از مؤسسه حسابداری و خدمات مالی شرکت‌ها استفاده کنند.

موسسه حساب جم با توجه به تجربه و مهارتی که در این امر دارد می‌تواند با رعایت تمامی جزئیات و بدون اشتباه، اظهارنامه عملکرد را تکمیل نماید. موسسه حساب جم به کارفرمایان اقتصادی این اطمینان خاطر را می‌دهد که بدون هیچ گونه نگرانی بتوانند اظهارنامه را در موعد مقرر برای اداره مالیاتی ارسال کنند.

 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و کاهش جرایم مالیاتی تراکنش های بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند