اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات مالیاتی موسسه حساب جم

اظهارنامه ارزش افزوده

اظهارنامه ارزش افزوده

 

مالیات بر ارزش افزوده به عنوان یکی از مالیات‌های دریافتی دولت محسوب می‌شود که برای پرداخت آن باید از افرادی که در این زمینه دارای تخصص کافی هستند کمک گرفت. به صورت کلی می‌توان بیان کرد که بین ارزش کالاهای فروخته شده با ارزش کالای خریداری شده تفاوت‌هایی دیده می‌شود که به عنوان ارزش افزوده به حساب می‌آید.

برای این که بتوان مالیات بر ارزش افزوده را به صورت دقیق محاسبه و به اداره مالیات پرداخت کرد باید از اظهارنامه ارزش افزوده کمک گرفت. محاسبه دقیق و پرداخت مالیات بر ارزش افزوده حائز اهمیت است که در صورت نیاز باید از یک تیم متخصص بهره‌مند شد.


ارزش افزوده


ارزش افزوده مختص کالاهایی است که به صورت چند مرحله‌ای و زنجیره‌ای تولید می‌شوند. در هر مرحله از تولید یک کالا یا خدمات به دلیل این که کاری روی آن انجام می‌شود به آن ارزش افزوده اضافه می‌شود. قانون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده در کشور ایران به گونه‌ای است که اگر در آن تخصص نداشته باشید نمی‌توانید به صورت کامل و دقیق مالیات را محاسبه کنید.

اظهارنامه ارزش افزوده به عنوان یکی از راه‌های اصولی محاسبه مالیات بر ارزش افزوده است که پس از تکمیل آن به شکل صحیح باید تسلیم اداره مالیات شود. در واقع صاحبان کسب و کارهای مختلف برای این که بتوانند مالیات بر ارزش افزوده را به شکل صحیح پرداخت کنند بهتر است از شرکت متخصص در این زمینه کمک بگیرند.

 

ارزش افزوده


نحوه پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

حساب جم به دلیل داشتن تیم متخصص و آشنا به زمینه حقوقی، خدمات مالیاتی مختلفی نظیر ارائه اظهارنامه ارزش افزوده را به بهترین شکل انجام می‌دهد. در واقع می‌توان گفت یکی از خدمات شرکت حساب جم مربوط به محاسبه مالیات بر ارزش افزوده کالا و خدمات است.

اظهارنامه مالیاتی دارای فرم های مشخصی است که باید در موعد مقرر برای سازمان امور مالیاتی ارسال شود. در فرم اظهارنامه مالیاتی بخش‌های مختلفی وجود داشته که نیاز به پر کردن آن به صورت دقیق است. از جمله بخش‌های این فرم می‌توان به اطلاعات مجوزهای تأسیس، درآمد کل، درآمد معاف، صورت سود و زیان، گزارش حساب سود انباشته، اطلاعات سرمایه گذاری و غیره اشاره کرد که باید به شکل صحیح پر شود که این کار توسط شرکت حساب جم به راحتی انجام می شود.


کالا و خدمات معاف از مالیات کدام است

برخی از کالاها و خدمات طبق قوانین مالیاتی معاف از مالیات هستند. از جمله این موارد می‌توان به دام و طیور، انواع کود، سم، بذر، محصولات کشاورزی فرآوری نشده، انواع داروهای مختلف توان بخشی و حمایتی، اموال غیر منقول، کتاب و تحریر مطبوعات، فرش دستباف، خدمات حمل و نقل عمومی مسافرتی درون و برون شهری و غیره اشاره کرد.

کسب و کارهای مختلف باید توجه داشته باشند که برای برخی از کالاها و خدمات نباید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شود. اگر تخصص کافی در این زمینه ندارید می توانید از مشاوران شرکت حساب جم کمک بگیرید.

اگر مقاله‌ی اظهارنامه ارزش افزوده را مطالعه کرده باشید متوجه این موضوع خواهید شد که اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دارای حساسیت‌های مخصوص به خود است. قطعا با خواندن مقاله بالا در مورد مالیات بر ارزش افزوده اطلاعات خوبی را کسب کرده‌اید اما باید بیان کرد که فهم کامل قوانین مالیاتی در این زمینه کمی دشوار بوده و دارای پیچیدگی و ظرافت زیادی است که نیاز به یک تیم متخصص حس می‌شود.

یکی از خدمات حساب جم که می‌تواند بسیار مؤثر و کارآمد باشد پُر کردن صحیح فرم اظهارنامه ارزش افزوده است که برای کسب و کاهای مختلف، بسیار کاربردی است. اگر کسب و کار شما مشمول قانون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است و با پر کردن فرم اظهارنامه ارزش افزوده مشکل دارید بهتر است از حساب جم بخواهید تا در این امر شما را یاری کند.

 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و رسیدگی به جرائم مالیات تراکنشهای بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین های حرفه خود در کشور قرار دارد. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند