اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

مالیاتی

دیگر مطالب

مهلت اعتراض به بدهی اعلامی تامين اجتماعی و آخرین میزان حقوق بازنشستگان

مقدمه

مطابق ماده ۴۲ قانون تأمین اجتماعی: «در صورتى كه كارفرما به ميزان حق بيمه و خسارات تأخير تعيين شده از طرف سازمان معترض باشد مى‌تواند ظرف. 30 روز (سى روز) از تاريخ ابلاغ، اعتراض خود را كتباً به سازمان تسليم نمايد.

 

مهلت اعتراض به بدهی اعلامی تامين اجتماعی

 

سازمان مكلف است اعتراض كارفرما را حداكثر تا يك‌ ماه پس از دريافت آن در هيأت بدوى تشخيص مطالبات مطرح نمايد در صورت عدم اعتراض كارفرما ظرف مدت مقرر، تشخيص سازمان قطعى و ميزان حق بيمه و خسارات تعيين شده طبق ماده ۵۰ اين قانون وصول خواهد شد».

برابر ماده ۴۳ قانونِ پیش گفته، کارفرما می تواند ظرف ۲۰ روز پس از ابلاغ رأی هیأت بدوی، اعتراض به بدهی تامین اجتماعی را ارائه نماید و مرجع رسیدگی، هیأت تجدیدنظر تشخیص مطالبات است.

اگرچه رأی هیأت تجدیدنظر قطعی و قابل اجرا است، ولی مطابق مواد ۱۰ و ۱۶ قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری کارفرما می تواند به آراء قطعیت یافته صادر شده از هیأت های بدوی یا تجدیدنظر در دیوان عدالت اداری «از حیث نقض قوانین و مقررات یا مخالفت با آنها» اعتراض نماید.

 

جزئیات متناسب‌سازی حقوق مستمری‌ بگیران تامین اجتماعی

 

ناهید حیدری، مدیرکل مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی:

 

حداقل حقوق مستمری بگیرانی که با داشتن 35 سال سابقه بیمه‌پردازی به مرحله بازنشستگی رسیده‌اند در اسفند سال گذشته یک میلیون و 670 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب سازی با افزایش 80 درصدی به 3 میلیون تومان رسید.

 

حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 30 سال سابقه بیمه پردازی در اسفند سال گذشته یک میلیون و 667هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با 68 درصد افزایش به مبلغ 2 میلیون و 800 هزار تومان رسید.

 

حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 25 سال سابقه بیمه پردازی در اسفند سال گذشته یک میلیون و 665 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با 60 درصد افزایش به مبلغ 2 میلیون و 666 هزار تومان رسید.

برای آشنایی بیشتر با حسابرسی بیمه به اینجا بروید.

حداقل حقوق مستمری بگیران دارای 20 سال سابقه بیمه پردازی در اسفند سال گذشته یک میلیون و 664 هزار تومان بود که با افزایش سالیانه و متناسب‌سازی با 48 درصد افزایش به مبلغ 2 میلیون و 458 هزار تومان رسید.

 

با توجه به اینکه مبالغ متناسب سازی متاثر از دو فاکتور میزان سابقه پرداخت حق بیمه و دستمزد مشمول کسر حق بیمه بوده و تاریخ برقراری مستمری افراد مشمول نیز در آن تاثیرگذار است، لذا افراد از مبالغ متفاوتی برخوردار خواهند شد.

 

مستمری بگیری با 30 سال سابقه بیمه‌ پردازی که در سال گذشته دریافتی وی 4 میلیون و 300 هزار تومان بوده است، پس از افزایش سالیانه  و متناسب‌سازی با افزایش 39 درصدی دریافتی به بیش از 6 میلیون و یا بازنشسته ای با دارا بودن 25 سال سابقه بیمه‌پردازی و دریافتی 3 میلیون و 607 هزار تومان در سال 1398، پس از افزایش مربوطه با  37 درصد رشد، دریافتی وی  به 4 میلیون و 930 هزار تومان ارتقاء یافته است.

 

 

متوسط حقوق دریافتی بازنشستگان تامین اجتماعی دارای 20 سال سابقه بیمه‌پردازی در سال گذشته 2 میلیون و 914 هزار تومان بوده است، دریافتی این گروه از مستمری بگیران حسب مورد پس از افزایش سالیانه  و متناسب‌سازی با افزایش حدودی 40 درصدی به بیش از  4 میلیون تومان رسیده است.

 

موسسه حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و رسیدگی به جرائم مالیات تراکنشهای بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

شماره های تماس

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷

۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷

۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱

۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند