اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات مالیاتی موسسه حساب جم

معاملات فصلی ماده 169

صورت معاملات فصلی ماده 169

با تغییرات انجام گرفته و ایجاد سامانه خدمات الکترونیکی در جهت پرداخت مالیات‌های مستقیم، نحوه عملکرد و محاسبه مالیات دچار تغییرات عمده‌ای شده است که مؤدیان مالیاتی باید نسبت به ثبت و ارسال اطلاعات خرید و فروش خود و همچنین بابت قراردادهای انجام شده اقدام کنند. تغییرات صورت گرفته به عنوان معاملات فصلی ماده 169 مطرح است که نیاز به استفاده از افراد متخصص را بیشتر می‌کند.
سیستم ایجاد شده برای اشخاص حقوقی و حقیقی قابل استفاده است و مؤدیان مالیاتی باید با ارائه شناسه ملی خود در سیستم، مراحل ثبت نام و نهایی شدن وضعیت خود را پیگیری کنند. در این سیستم به دلیل حساسیت بالایی که وجود دارد ارسال اطلاعات به صورت سه ماهه بوده و پس از پایان هر فصل نسبت به آن اقدام می‌شود.

 

معاملات و گزارشات فصلی چیست؟

 

همه ی فعالان اقتصادی در طول یک فصل دارای فعالیت مالی و پولی هستند . این اشخاص در طول مدت این دوره معاملاتی داشته اند که به نوعی در پی ارائه یا دریافت یک خدمت ، ارائه یا دریافت یک کالا یا سایر فعالیت هایی که به گردش های مالی منجر شده است ، پول یا مالی را به دست آورده اند ، به این داد و ستد ها معاملات فصلی گفته می شود.

این دسته از اشخاص مکلفند گزارش کاملی از این معاملات را به صورت فصلی تهیه و تنظیم کرده و به سازمان امور مالیاتی ارائه دهند که به این گزارش ها اصطلاحاً گزارشات فصلی گفته می شود.برای تسلیم این گزارش ها لازم است که مودیان مالیاتی قبل از آن ، اقدام به ثبت اطلاعات در اسنادی مانند دفتر روزنامه یا دفتر کل کرده باشند.


معاملات فصلی ماده169

شیوه ثبت و ارسال اطلاعات در سامانه تعیین شده نیاز به دانش فنی بالایی دارد که مؤدیان مالیاتی می‌توانند از شرکت‌هایی که در این زمینه خدمات مناسب ارائه می‌دهند استفاده کنند. حساب جم با داشتن افراد متخصص و تیم باتجربه می‌تواند با دو روش مناسب اطلاعات مؤدیان مالیاتی را در سیستم ثبت کند. روش‌های اتخاذ شده توسط شرکت حساب جم به دو صورت برخط یا آنلاین و روش غیر برخط یا آفلاین است.
در شیوه آنلاین ثبت نام به صورت برخط انجام شده و پس از ارائه اطلاعات لازم توسط مؤدیان مالیاتی با ورود به سامانه، ثبت نام به شکل کامل انجام می‌شود. اطلاعات لازم در این بخش شامل گزارش خرید، گزارش فروش، اطلاعات پرداخت قراردادها و غیره است. در روش غیر برخط حساب جم با هماهنگی مؤدیان مالیاتی می‌تواند اطلاعات را به شکل فایل بر روی سیستم کنترل کرده و آن را از طریق اینترنت به سیستم
معاملات فصلی ماده 169 متصل کند.

 

قانون مالیات‌های مستقیم


قانون مالیات‌های مستقیم در کشور ایران به صورت دوره‌ای دچار تغییرات مختلف شده است که این امر نیاز به مطالعه کامل قوانین دارد. مدیران بنگاه‌های معاملاتی به دلیل مشغله‌هایی که دارند نمی‌توانند در این زمینه اطلاعات خود را به صورت دقیق تکمیل کنند. از این رو استفاده از تیم‌های متخصص در این زمینه احساس می‌شود.
افرادی که می‌خواهند در زمینه پرداخت مالیات کسب و کار خود به شکل صحیح و بدون اشکال اقدام کنند قطعاً به دنبال یک تیم متخصص هستند تا بتواند از صفر تا صد کار را به صورت کاملاً حرفه‌ای و تضمینی انجام دهد.حساب جم با دارا بودن کارشناسان باتجربه می‌تواند راهنمایی‌های لازم را در این زمینه انجام دهد و در صورت تمایل تمامی مراحل را بر عهده بگیرد.


سامانه ارسال الکترونیکی صورت معاملات فصلی ماده 169


سعی شده است تا موارد مالیاتی به صورت الکترونیکی انجام شود و طبق دستورالعمل اجرایی ماده 169 قانون، سامانه ارسال الکترونیکی صورت معاملات برای مؤدیان مالیاتیی ایجاد شده است. تغییرات صورت گرفته باعث بهبود ارسال وضعیت مالیاتی کسب و کارها شده است که یک شیوه نوین محسوب می‌شود.
اشخاص حقیقی و حقوقی که صاحب مشاغل هستند طبق این قانون مکلف‌اند که برای ارائه صورت حساب خود و داشتن شماره اقتصادی در این سامانه ثبت نام کنند. اگر شما به عنوان صاحبان کسب و کار دارای شماره اقتصادی نیستید باید کار خود را به یک موسسه حسابداری معتبر نظیر حساب جم بسپارید تا به راحتی تمامی مراحل را برای شما پیگیری کند.


مالیات به عنوان بخشی از تأمین هزینه‌های دولت محسوب شده که با ارائه سیستم الکترونیکی سعی شده است تا به صورت برخط انجام شود. برای اینکه بتوان پرداخت مالیات را به شکل الکترونیکی انجام داد نیاز به مهارت خاص است. استفاده از یک تیم مجرب نظیر حساب جم این اطمینان را به صاحبان کسب و کار می‌دهد که بتوانند در سریع ‌ترین زمان ممکن و بدون دغدغه مباحث مالیاتی خود را حل کنند.

 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در انجام حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین های حرفه خود در کشور قرار گرفته است.تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند