اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

مالیاتی

دیگر مطالب

راهنمای استفاده از سامانه برخط دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی برای عملکرد سال جدید

دانلود  راهنمای استفاده از سامانه برخط دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی برای عملکرد سال جدید در انتهای مقاله

تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی

زمانی که کلیه مبالغ سود و زیان معاملات یک فرد یا شرکت به صورت کامل محاسبه شده است باید اظهارنامه عملکرد تهیه شود که طبق تعریف آن 25 درصد میزان سود دوره مالی به اداره مالیات تسلیم می‌شود. محاسبه اظهارنامه عملکرد کار دشواری است که شخص به تنهایی نمی‌تواند از پس آن برآید.

در این مواقع شرکت‌های حسابداری مختلفی وجود داشته که می‌توانند برای تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد اقدام کنند. موسسه حساب جم به عنوان یکی از شرکت‌های با تجربه در این زمینه بوده که خدمات مختلفی را به مدیران کسب و کار مؤسسات و شرکت‌ها ارائه می‌دهد، یکی از خدمات موسسه حساب جم تهیه و تنظیم اظهارنامه عملکرد است.

مزایای ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد به گونه‌ای است که طبق ماده 189 اداره امور مالیاتی اگر شرکت به مدت سه سال متوالی بتواند اظهارنامه خود را به صورت صحیح برای اداره مالیات ارسال کند و مورد تأیید آنان قرار بگیرد از 5 درصد جایزه خوش حسابی نسبت به مالیات‌های پرداخت شده سه سال بهره‌مند می‌شود.

این پاداش به گونه‌ای است که صاحبان بنگاه‌های مختلف را تشویق می‌کند تا بتوانند طبق قوانین تعیین شده اظهارنامه عملکرد خود را در موعد مقرر و با انجام صحیح آن برای اداره امور مالیاتی ارسال کنند.

دفاعیه مالیاتی با کاهش قطعی جرایم مالیاتی

اگر مودی اظهارنامه مالیاتی عملکرد خود را در موعد مقرر تسلیم نموده باشد جریمه دیرکرد از تاریخ ابلاغ برگ تشخیص ( اصلی یا متمم ) تا زمان پرداخت محاسبه و مطالبه خواهد شد .

در صورتی که اظهارنامه مالیاتی تسلیم ننموده یا در موعد مقرر قانونی تسلیم ننماید : جریمه دیرکرد از تاریخ انقضای مهلت تسلیم اظهارنامه قابل محاسبه و مطالبه می باشد

به موجب ماده  ۱۹۰ ق.م.م جریمه تاخیر معادل ۲/۵% به ازای هر ماه خواهد بود

در خصوص مدت ماه های قابل محاسبه جریمه دیرکرد نیز در تبصره دو ماده ۱۹۰ آمده است : اگر  فاصله بین اعتراض نسبت به برگ تشخیص تا تاریخ قطعی شدن بیش از یکسال شود جریمه فقط تا مدت زمان یکسال قابل مطالبه خواهد بود.

همانگونه که در اکثر دعاوی کیفری و حقوقی لایحه ای از سمت صاحبان دعوا به دادگاه ارائه می شود در دعاوی مالیاتی نیز مودی باید لایحه ای برای دفاع از خود تحویل مقامات قضایی دهد.تنظیم لایحه و دفاعیه مالیاتی می تواند مزایایی به همراه داشته باشد.

اعضای هیأت حل اختلاف در صورت عدم حضور به موقع مودی می توانند با مطالعه لایحه رأی مقتضی را صادر نمایند و همچنین اگر در همان روز رأی گیری انجام نشود وجود لایحه باعث عدم فراموشی بحث مورد نظر و دوباره یادآوری آن برای بهتر و دقیق تر رأی دادن می گردد.

راهنمای استفاده از سامانه برخط دریافت الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقوقی برای عملکرد سال جدید

+ لینک ورود به سامانه ارسال اظهارنامه مالیاتی 

برای دانلود اینجا کلیک کنید

موسسه حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و کاهش جرایم مالیاتی تراکنش های بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

شماره های تماس

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷

۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷

۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱

۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند