اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

حقوقی

دیگر مطالب

پیام آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در حوزه کار، بیمه و تأمین اجتماعی

مقدمه

نظام مقدس جمهوری اسلام ایران که در پی پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه 1357 به رهبری حضرت امام خمینی و با ایثار و فداکاری ملت عظیم الشأن ایران شکل گرفت، دستاوردهای فراوانی به ارمغان آورد. مهم ترین ثمرۀ این حرکت بزرگ، قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است که چراغ هدایت و مشعل فروزانی است فراروی مردم و مسئولان نظام. هر یک از اصول قانون اساسی ما که از مترقی ترین قوانین اساسی جهان است، جایگاه ویژه ای در تحقق آرمان های ملت انقلابی ایران دارد. یکی از این اصول، اصل 173 قانون اساسی است که برای رسیدگی به شکایات و تظلمات و اعتراضات مردم نسبت به مأمورین دولتی یا واحدها یا آیین نامه ها، دستورالعملها و مصوبات بخش های دولتی، سازمان ها و یا نهادهای عمومی غیردولتی و شهرداری ها و نظارت بر رفتار مجریان در را زیر نظر رئیس قوه قضائیه پیشبینی » دیوان عدالت اداری « دستگاههای اجرایی و احقاق حقوق عامه و پیشگیری از کجروی ها، نهادی به نام نموده است.

پیام آرای وحدت رویه هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در حوزه کار، بیمه و تأمین اجتماعی

دیوان عدالت اداری با استفاده از ظرفیت های قانونی خود در شعب، هیأت های تخصصی و هیأت عمومی و با تکیه بر توان قضات باتجربه و توانمند خود این وظیفۀ مهم را به انجام می رساند. آرای این هیأت که با حضور اکثریت قضات تصویب می گردد، میتواند منشأ اثرات مهم و ثمرات با ارزش باشد؛ لذا جمعآوری، تدوین و تنقیح این آرا، گنجینه ای کم نظیر فراروی قضات، حقوقدانان، وکلا، اساتید و دانشجویان علم حقوق قرار داده است. این مجموعه که حاوی پیام آرای وحدت رویه و ابطالی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری با موضوع کار، بیمه، تأمین اجتماعی از سال 1361 تا پایان 1397 می باشد، حاصل زحمات قضات سخت کوش دیوان، معاونت محترم هیأت عمومی و هیأت های تخصصی و همکاران گرامی در معاونت حقوقی، پیشگیری و پژوهش به ویژه جناب آقای صادق نجار فیروزجایی، مدیر کل محترم آموزش، سرکارخانم زهرا بیدار و سرکارخانم فاطمه میراحمدی است که تقدیم محضر خوانندگان عزیز میگردد. امید است از راهنمایی ها و ارائه نظرات ارزشمندشان این معاونت را بهره مند سازند.

در پایان جا دارد از حمایتهای حضرت حجه الاسلام والمسلمین جناب آقای محمدکاظم بهرامی ریاست محترم دیوان عدالت اداری که مشوق این اقدامات میباشند، تشکر و قدردانی نمایم.

 

دانلود pdf مجموعه موضوعی پیام آرای وحدت رویه و ابطالی هیأت عمومی دیوان عدالت اداری در حوزه کار، بیمه و تأمین اجتماعی اینجا بروید.

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند