اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

مالیاتی

دیگر مطالب

جایگاه‌های سوخت از امسال مشمول مالیات بر ارزش افزوده هستند

 

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، سازمان امور مالیاتی اعلام کرد تمامی جایگاه‌داران سوخت با هر حجم از فروش یا درآمد که به موجب فراخوان‌های قبلی برای دریافت مالیات بر ارزش افزوده فراخوان نشده‌اند، مشمول این قانون از ابتدای ۹۹ هستند.

 

در اطلاعیه سازمان امور مالیاتی خطاب به جایگاه‌داران سوخت آمده است: با عنایت به مفاد جز (پ) بند (۳) آئین‌نامه اجرایی بند (الف) تبصره (۱۴) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و اختیارات حاصل از مقررات ماده (۱۸) قانون مالیات بر ارزش افزوده، تمامی جایگاه‌داران سوخت (فرآورده‌های نفت و گاز) با هر حجم از فروش یا درآمد کالا و ارائه خدمات که به موجب فراخوان‌های قبلی، تاکنون برای اجرای قانون فراخوانده نشده‌اند، مشمول اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای سال ۱۳۹۹ خواهند شد.

 

 

نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده ی جایگاه داران سوخت ( از جمله پمپ بنزین ها ) چگونه است؟

 

 

مالیات بر ارزش افزوده فراورده‌های نفتی عرضه‌شده در جایگاه‌های سوخت از قیمت تکلیفی اعلام‌شده از سوی دولت کسر می‌گردد؛ به این شکل که برخلاف صنوف دیگر، جایگاه داران نباید مالیات بر ارزش افزوده سوخت را با افزودن به قیمت اصلی دریافت کنند، بلکه مالیات بر ارزش افزوده ی سوخت، بر روی قیمت تکلیفی اعلامی از سوی دولت محاسبه‌شده و جایگاه داران تنها بخشی از درآمد خود را به‌صورت مقطوع و به‌عنوان مالیات بر ارزش افزوده به سازمان امور مالیاتی پرداخت می‌کنند.

 

همان‌طور که گفته شد، مالکان جایگاه‌های سوخت موظف به ثبت‌نام در سامانه عملیات الکترونیک مالیاتی و تکمیل اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده هستند.

 

موسسه حساب جم با انجام امور مالیاتی، تکمیل اظهارنامه مالیاتی و حسابرسی مالیاتی به مدت 23 سال در کنار شما عزیزان بوده و مفتخریم که صد در صد رضایت شما را جلب کرده ایم.

 

امور مالیاتی خود را به ما بسپارید.

 

 

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند