اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

حسابداری و حسابرسی

دیگر مطالب

اصلاح حسابها در پایان دوره/سال مالی

 اصلاح حسابها چیست؟

 

برخی از موسسات و شرکتها در طول دوره مالی، وجوهی را بابت هزینه بیمه، هزینه اجاره و ... به صورت پیش پرداخت، پرداخت می‌کنند از آنجائیکه طبق اصل تطابق، هزینه های هر دوره می‌بایست از درآمدهای همان دوره کسر گردد لذا هزینه دوره جاری از حساب پیش پرداخت کسر و به حساب سود و زیان منتقل می‌گردد، این فرایند اصطلاحاً اصلاح حسابهای پیش پرداخت نام دارد.

از طرف دیگر، موسسات و شرکتها در طول دوره مالی، وجوهی را بابت انجام خدمات از مشتریان به صورت پیش دریافت، اخذ می‌کنند تا خدماتی را برای یک دوره زمانی مشخص ارائه نمایند از آنجائیکه طبق اصل تحقق، درآمدهای تحقق یافته می‌بایست به حساب سود و زیان انتقال یابند لذا مبلغ تحقق یافته از حساب پیش دریافت درآمد کسر و به حساب درآمد سال جاری منتقل می‌گردد، این فرایند اصطلاحاً اصلاح حسابهای پیش دریافت نام دارد.

با توجه به آنکه در پايان هر دوره، صورتهای مالی و گزارشهای مالی مختلفی تهيه می‌گردد لازم است قبل از تهيه آنها نسبت به تعديل و اصلاح حسابهای دفتر کل اقدام گردد.

برای طی کردن این مسیر برای جلوگیری از جرائم مالیاتی و رعایت بندهای اساسی گزارشات حسابرسی، باید از متخصصان و افراد خبره-عضو جامعه حسابداران رسمی در این زمینه استفاده کرد که حساب جم تمامی امکانات برای اصلاح حسابها در پایان دوره/سال مالی را دارا می باشد.

 

سال مالی

 

به بيانی ديگر منظور از انجام اصلاحات در حسابهای پايان دوره مالی آن است که :

 

الف) پيش پرداخت هزينه‌هايی که مربوط به دوره مالی می‌باشد می‌بايست از اين حساب برداشت و در حساب هزينه مربوطه ثبت گردد.

ب ) پيش‌دريافت درآمدهايی که تحقق پيدا کرده‌اند، از حساب پيش دريافت کسر و به حساب درآمد سال جاری واريز گردند.

ج ) هزينه‌های ثبت نشده می‌بايست در بدهکار حساب سود و زيان سال جاری منعکس گردند.

د ) درآمدهای ثبت نشده می‌بايست در بستانکار حساب سود و زيان سال جاری منعکس گردند.  

 

دوره مالی

 

در سیستم حسابداری چه مواردی نیاز به انجام اصلاح دارند؟

 

۱- اصلاح حسابهای دارای ماهيت پيش پرداخت هزينه

۲- اصلاح حسابهای دارای ماهيت پيش دريافت درآمد 

۳- اصلاح هزینه‌های ثبت نشده

۴- اصلاح درآمدهای ثبت نشده

 
 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و رسیدگی به جرائم مالیات تراکنشهای بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین های حرفه خود در کشور قرار دارد. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

شماره های تماس

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷

۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴

۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷

۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱

۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

 

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند