اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات حسابداری موسسه حساب جم

مدیریت مالی و راهبردی

بررسی درآمد و هزینه ها در مدیریت مالی

یکی از روش های مدیریت ها برای بررسی درآمد و هزینه ها و سود و زیان و بکارگرفتن قواعد و معناهای اقتصادی برای تصمیم گیری و حل مساله جزو مدیریت مالی است

مدیریت مالی و راهبردی به عنوان بخش مهم مدیریت یک شرکت محسوب می‌شود که مدیران باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند. چشم‌اندازهای سازمان مشخص می‌کند که در آینده یک سازمان باید در چه جایگاهی قرار داشته باشد. یک سازمان برای این که بتواند در دنیای پررقابت امروزی از رقبا پیشی بگیرد بهتر است مدیریت راهبردی و مالی را در دستور کار خود قرار دهد.

مدیران با توجه به آشنایی خود نسبت به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی می‌توانند تصمیم‌های مختلفی را اتخاذ کنند. داشتن مدیریت مالی و راهبردی مناسب نیازمند یک برنامه استراتژیک است که شامل توانمندی سازمان برای رسیدن به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت است. ارزش‌های یک سازمان باید مورد توجه قرار بگیرد تا از پیچیدگی‌های غیرضروری پیشگیری شود.

 

 

اهمیت مدیریت راهبردی


مدیریت راهبردی به اندازه بررسی وضعیت سیستم‌های مالی و امور مالی دارای اهمیت است. مدیریت راهبردی به سازمان‌های اقتصادی کمک می‌کند تا بتوانند سریع‌تر به سمت اهداف خود حرکت کنند. وجود مدیریت راهبردی صحیح می‌تواند برای ایجاد یک مزیت رقابتی برای شرکت‌ها مؤثر باشد.
مدیران زمانی می‌توانند مدیریت مالی و راهبردی مناسبی در شرکت داشته باشند که از مشاوران باتجربه بهره بگیرند. در بسیاری از موارد مدیران ارشد شرکت‌ها برای این که بتوانند در این امر موفق شوند از یک شرکت حسابداری استفاده می‌کنند. حساب جم دارای کارشناسان زبده است که می‌تواند مشاوره‌های مناسبی را به مدیران بدهد و آنان را یاری کند.


نکات مهم در مدیریت راهبردی


مدیریت راهبردی دارای حساسیت‌های مخصوص به خود است که باید با تعیین چشم‌اندازها و ارزش‌های یک شرکت آغاز شود تا بتواند اهداف بلند مدت را پشتیبانی کند. مدیر باید با درک درست از وضعیت سازمان‌ها و وجود مشاوران مختلف که مشاوره‌های مناسبی به وی بدهند به یک تصمیم درست در زمینه مدیریت راهبردی برسد.
علاوه بر موارد گفته شده مدیریت مالی نیز دارای اهمیت است چرا که مدیر مالی باید گزارشات دوره‌ای تمامی بخش‌های مختلف سازمان را برای مدیریت به شکل صحیح ارسال کند. مدیر مالی باید بتواند برای موفقیت سازمان ارتباط مناسبی بین مدیران شرکت و بخش‌های حسابرسی ایجاد کند.


بهره گیری از کارشناسان در مدیریت مالی


برای این که بتوان به اهداف تعیین شده در وضعیت شرکت دست پیدا کرد بهتر است از کارشناسان زبده و باتجربه بهره گرفت. موسسه حساب جم به دلیل داشتن کارشناسان باتجربه می‌تواند در زمینه مدیریت مالی و راهبردی بسیار عالی عمل کرده و مشاوره‌های بی نظیری را برای مدیران شرکت‌ها ارسال کند.
خدمات مختلفی توسط موسسه حساب جم انجام می‌شود که یکی از مهم‌ترین آن‌ها مدیریت مالی و راهبردی است. مدیران زمانی که از اهمیت یک تصمیم استراتژیک آگاه شوند قطعاً باید بدانند که توجه کردن به آن می‌تواند عامل موفقیت باشد.

توجه کردن به وضعیت شرکت و انتخاب استراتژی مناسب مالی و راهبردی می‌تواند تضمین کننده موفقیت شرکت و رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده باشد. مدیریت مالی صحیح در شرکت می‌تواند باعث سازماندهی مناسب شرکت شود و توان ارائه گزارش‌های مالی را برای مدیریت ارشد افزایش می‌‌دهد. شرکت‌های اقتصادی را نمی‌توان بدون داشتن مدیریت مالی در نظر گرفت.
از سوی دیگر برای ارائه یک چشم انداز مناسب و تعیین ارزش‌ها، مدیران باید مدیریت راهبردی را در نظر داشته باشند. این امر می‌تواند سازمان را خلاق کرده و از پیچیدگی‌های شرکت کم کند. مدیر استراتژیک باید دارای یک ذهن خلاق باشد و آینده نگری را به درستی انجام دهد.
در بین موارد گفته شده مدیران شرکت‌ها باید یک مشاور خبره داشته باشند، ازین رو موسسه حساب جم به دلیل داشتن کارشناسان خبره و متخصصان حرفه‌ای در این زمینه می‌توانند با بررسی مسائل پایه‌ای و ارائه جزئیات دقیق از وضعیت رقبا، مشاوره‌های مناسبی را برای مدیران ارسال کنند. قطعاً استفاده از موسسه حساب جم می‌تواند بنگاه‌های اقتصادی را به موفقیت برساند.

 

موسسه حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در انجام حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند