اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

حسابداری و حسابرسی

دیگر مطالب

صورتهای مالی نمونه شرکتهای ساختمانی بر اساس استانداردهای حسابداری سال جدید

ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده

 

 

 ماده ۲۷۲ اصلاحی قانون مالیاتهای مستقیم 

 

سازمان امور مالیاتی کشور می تواند علاوه بر شرکتهای موضوع بندهای ( الف ) و ( ب ) ماده واحده " قانون استفاده از خدمات تخصصی و حرفه ای حسابداران ذی صلاح به عنوان حسابدار رسمی " ، بصورت موردی اشخاص حقوقی و حقیقی معینی را ملزم به ارائه صورتهای مالی حسابرسی شده نماید.

 

در اینصورت صورتهای مالی حسابرسی شده بایستی همراه اظهارنامه مالیاتی یا حداکثر ۳ ماه پس از مهلت انقضای اظهارنامه، ارائه گردد .

 

موضوع مشمول اشخاص موردنظر باید با ابلاغ کتبی تا پایان دی ماه هر سال به آگاهی آنها برسد .

 

صورت های مالی حسابرسی شده بشرح فوق و مطالب آن می تواند برای تشخیص درآمد مشمول مالیات مورد استفاده و استناد قرار گیرد .

 

در صورت ارائه نکردن گزارش حسابرسی مالی موضوع این ماده توسط اشخاص مشمول  در مهلت مقرر ، علاوه بر تعلق جریمه معادل ۲۰% مالیات متعلق، درآمد مشمول مالیات آنها طبق مقررات این قانون از طریق رسیدگی تعیین خواهد شد .

 

حسابرسی صورت‌های مالی چیست؟

 

هدف اصلی این حسابرسی، اعتباردهی به صورت‌های مالی است. منظور از اعتباردهی، اظهار عقیده یا قضاوت شخص یا اشخاص مستقل و ذی‌صلاح نسبت به مطابقت تمامی جنبه‌های با اهمیت ادعاهای منعکس در صورت‌های مالی با معیارهای تعیین شده یعنی اصول حسابداری است.

 

 

وزارت صمت اعلام کرد؛

 

 

الزام شرکت‌های تجاری به ثبت اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی‌شده در سامانه جام/ورود به سامانه جامع اطلاعات صورت‌های مالی از درگاه سامانه جامع تجارت ایران

 

بازرگانانی که در سال 1397 مشمول حسابرسی شده‌اند، لازم است اطلاعات صورت‌های مالی حسابرسی ‌شده خود را حداکثر ظرف یک هفته در سامانه جامع اطلاعات صورت‌های مالی (جام) ثبت نمایند.

 

افراد می توانند ثبت نام را از طریق درگاه سامانه جامع تجارت (نقش پایه حقیقی/پایه حقوقی> منوی عملیات رتبه بندی و مالی> مدیریت صورت‌های مالی) طبق فایل راهنمای زیر وارد نمایند تا پس از کنترل اطلاعات با صورت‌های مالی حسابرسی‌شده توسط مؤسسه حساب جم، اطلاعات به سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه‌بندی اعتباری منتقل شده و برای رتبه‌بندی و تعیین سقف واردات آن‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

همچنین بازرگانانی که طبق مقررات الزام به حسابرسی ندارند، در صورتی که اقدام به حسابرسی صورت‌های مالی خود کنند، نمره شاخص‌های مالی (300 نمره) با ضریب یک و نیم محاسبه خواهد شد.

 

 

 

 

برای دانلود فایل PDF صورتهای مالی نمونه شرکتهای ساختمانی اینجا کلیک کنید.

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند