اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات حسابداری موسسه حساب جم

اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها

بستن حساب بانکی


یکی از خدمات حسابداری که برای شرکت‌های مختلف مهم است اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب‌هاست. عملیات اصلاح و بستن حساب‌ها برای یک دوره زمانی مشخص بسیار حائز اهمیت است چرا که اطلاعات وارد شده در طول دوره مالی باید یک نتیجه مناسب و بازخورد صحیح داشته باشد.
در طول سالی مالی، حسابدار شرکت باید بتواند عملیات‌های مختلفی را در ابتدا و طول دوره مالی به درستی انجام دهد تا در پایان سال مالی، بستن حساب‌ها به شکل درستی انجام شود. اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب‌ها به عنوان یکی از سختی‌های کار پایان دوره مالی محسوب می‌شود.


انواع بستن حساب‌ها


بستن حساب ‌ها در پایان سال مالی باید با دقت کافی انجام شود. اصلاح و بستن حساب به بخش‌های مختلفی تقسیم بندی می‌شود که حسابدار باید نسبت به آن آگاهی داشته باشد. از جمله بستن حساب‌ها می‌توان به بستن حساب موقت، بستن حساب درآمدی، بستن حساب هزینه و حساب‌های سود و زیان اشاره کرد.
مدیران کسب و کار اگر بخواهند عملیات بستن حساب‌ها را به شکل مناسب و اصولی انجام دهند بهتر است از یک تیم متخصص در این زمینه کمک بگیرند. شرکت حساب جم خدمات متنوعی را ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها اجرای عملیات بستن حساب‌ها در پایان یک دوره مالی است.


چرخه حسابداری در طول یک دوره مالی


چرخه حسابداری در طول دوره مالی متنوع است و به بخش‌های مختلف نظیر تجزیه و تحلیل اطلاعات، جمع آوری رویدادهای مالی، انتقال اطلاعات از دفتر روزانه به دفتر کل و غیره تقسیم بندی می‌شود. در پایان سال مالی شرکت متخصص در زمینه بستن حساب‌ها می‌تواند به تهیه تراز آزمایشی، تعدیل حساب‌ها، بستن حساب‌های موقت، تهیه صورت حساب سود و زیان و غیره اقدام کند.
برای انجام دقیق چرخه حسابداری مالی نیاز به یک تیم حرفه‌ای و کارشناسان کاربلد احساس می‌شود که موسسه حساب جم در این زمینه خبره است.


اطلاعات لازم قبل از بستن حساب‌های مالی


یکی از موارد با اهمیت قبل از بستن حساب‌های مالی بررسی دقیق اصلاحات صورت گرفته و تعدیلات دفتر کل است که برای به روز کردن حساب‌ها باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد. ارائه مانده صحیح در دفتر کل دارای اهمیت است و باید طبق استانداردهای حسابداری بررسی شود. اگر معاملات به شکل درستی ثبت شده باشند و ترازنامه سود و زیان به درستی نگارش شده باشد در پایان سال مالی مشکلات کمتری برای بستن حساب‌ها وجود دارد.
مدیران بنگاه‌های اقتصادی در شرایط حساس نیاز به مدیریت حساب‌های مالی دارند. اگر شرکت نتواند به درستی از پس حساب‌های مالی برآید قطعاً در مراحل مختلف دچار مشکلات می‌شود. از این رو بسیاری از مدیران ارشد کسب و کارهای مختلف برای مدیریت حساب‌ها به شرکت‌های حسابداری روی می‌آورند. موسسه حساب جم با دارا بودن افراد توانمند می‌تواند کمک به سزایی در زمینه اجرای عملیات و بستن حساب‌ها داشته باشد.


اگر به صورت دقیق به فرآیندهای مالی یک شرکت توجه داشته باشید باید به این نکته اذعان کرد که بستن حساب‌ها در طول یک دوره مالی بسیار حائز اهمیت است. برای این که بتوان بستن حساب‌ها را به شکل مناسب به سرانجام رساند باید در این زمینه اطلاعات و تجربه کافی را داشت. بسیاری از مدیران برای اصلاح و بستن حساب‌های مالی از شرکت‌های حسابداری استفاده می‌کنند.
حساب جم دارای کارشناسان مجرب و حرفه‌ای بوده که می‌توانند مشاوره‌های لازم را در زمینه حساب‌های مالی به مدیران و بنگاه‌های اقتصادی بدهد. مدیران ارشد شرکت‌ها می‌توانند از افراد خبره‌ی این شرکت برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند و پایان سال مالی خود را به خوبی به اتمام برسانند. شما به عنوان مدیر کسب و کار می توانید با بهترین هزینه، بررسی سیستم حسابداری مالی موسسه یا شرکت خود را به کارشناسان حساب جم بسپارید.

 

موسسه حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در انجام حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند