اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات مالیاتی موسسه حساب جم

مالیات تراکنشهای بانکی

مالیات تراکنش بانکی

 

همانطور که میدانیم رسیدگی پرونده های مالیات بر درآمد ناشی از تراکنش های بانکی تا سال ۱۳۹۳ به پایان رسیده و برای سال ۱۳۹۴ هم بزودی آغاز خواهد شد.

 

هرچند چند و چون مطالبه مالیات از تراکنش ها تا سال ۱۳۹۴ در جریان بررسی توسط سایر نهادها همچون مجلس و دیوان محاسبات است و باید دید که نامه دیروز (۲۹ مهر ۱۳۹۹) رئیس کل سازمان امور مالیاتی در خصوص قانونی بودن مطالبه مالیات تراکنش بانکی برای تا سال ۱۳۹۴ در پاسخ به نامه ۱۵/ ۷/ ۹۹ دیوان محاسبات ، چه میزان این نهاد را قانع خواهد کرد ولی اگر هم مطالبه مالیات از تراکنش های بانکی تا سال ۱۳۹۴ حذف شود مودیان مالیاتی ( صاحبان تراکنش ها ) برای سال ۱۳۹۵ و به بعد باید چگونه با آن کنار بیایند . چه بسا که برای سال ۱۳۹۵ به بعد طرح غیرقانونی بودن مطالبه مالیات تراکنشهای بانکی که حالیه مورد ادعای صاحبان تراکنش هست دیگر نتواند محملی داشته باشد.

 

آنچه که می توان برای صاحبان تراکنش برای ۱۳۹۵ به بعد گوشزد کرد دقت بیشتر در تنظیم لایحه ضمن بررسی هر یک از تراکنش ها ( واریزی ) و مطابقت آن با بخشنامه مورخ ۳۱/ ۱/ ۱۳۹۹ سازمان امور مالیاتی که احکام جالبی در جانب داری از صاحب تراکنش دارد می باشد .

 

سازمان امور مالیاتی شدیدا پیگیر تراکنشهای بانکی

 

دیده و بسیار شنیده شده است برخی ماموران مالیاتی منتخب جهت رسیدگی به تراکنش های بانکی مودیان ، مفاد بخشنامه یادشده را رعایت ننموده و به دلایل مختلف بدون پذیرش اظهارات کتبی مودی، عموم واریزی ها را به عنوان درآمد تلقی نموده فلذا برای مودی چاره ای جز ادامه مراحل رسیدگی در مراجع حل اختلاف درون سازمانی و شاید هم به دنبال آن برون سازمانی نخواهد بود .

 

البته غیرممکن هم نخواهد بود که بتوانید بسیاری از واریزی ها به حساب خود را که در مجموع ماهیت درآمدی برایتان نداشته با استناد به بخشنامه ۳۱/ ۱/ ۱۳۹۹ سازمان امور مالیاتی ، در مراحل حل اختلاف مالیاتی ( بدوی و تجدیدنظر ) با رسیدگی مجدد توسط کارشناس مجری قرار از محاسبه در درآمد خود حذف نمایید.

 

تراکنشهای بانکی

 

حسابهای بانکی متصل به کارتخوان های بانکی

توجه داشته باشیم به استناد ماده ۱۱ از قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان و پس از لازم الاجراء شدن این قانون  [ ۱/ ۹/ ۱۳۹۹ ] 

 

کلیه تراکنش های انجام شده از طریق حسابهای بانکی متصل به دستگاه های کارت خوان بانکی و نیز درگاه های پرداخت الکترونیکی به عنوان تراکنش های بانکی مرتبط با فعالیت شغلی صاحب حساب بانکی محسوب خواهد شد و اطلاعات تراکنش های بانکی این نوع حساب ها شامل؛

 

مانده اول دوره، 

وجوه واریزی، 

وجوه برداشت شده، و 

مانده آخر دوره 

 

به منظور تکمیل پایگاه اطلاعات هویتی، عملکردی و دارایی مودیان موضوع ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم به صورت بر خط در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار می گیرد.

 

مالیات تراکنش بانکی

 

کاهش مالیات تراکنش بانکی

قبل از هر اقدامی در خصوص مالیات تراکنشهای بانکی، بدوا از خدمات حرفه ای کارشناسان حساب جم برخوردار شوید تا از بروز جرائم مالیاتی ناعادلانه جلوگیری شود.

 

فعالیت حساب جم در زمینه دفاعیات مالیاتی

1-ادارات مالیاتی

2-هیئت های حل اختلاف مالیاتی

3-شورای مالیاتی

4-کاهش جرایم مالیات تراکنش های بانکی

 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در ارائه گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و رسیدگی به جرائم مالیات تراکنشهای بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین های حرفه خود در کشور قرار دارد. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند