اطلاعات تماس

تلفن

۰۲۱۸۸۵۳۳۱۸۷ | ۰۲۱۸۸۵۴۶۳۹۴ | ۰۲۱۸۸۵۴۵۳۹۷ | ۰۲۱۸۸۵۱۷۰۲۱ | ۰۲۱۸۸۷۵۶۸۶۷

ایمیل

info@hesabjam.ir

خدمات حسابرسی موسسه حساب جم

حسابرسی صورتهای مالی

      حسابرسی صورتهای مالی توسط حسابداران رسمی

     یکی از فرآیندهای کلیدی در زمینه حسابداری شرکت‌ها و مؤسسات، حسابرسی صورت‌های مالی است. صورت‌های مالی می‌تواند وضعیت کلی شرکت را به وضوح نشان دهد و میزان درآمد و هزینه‌ها را مشخص ‌کند. حسابرسی صورت‌های مالی می‌تواند باعث کشف اشتباهات مالی یک شرکت شده و از مشکلات آینده پیشگیری کند. افرادی که دارای بنگاه‌های اقتصادی مختلف هستند باید بدانند که حسابرسی صورتهای مالی توسط حسابداران رسمی به صورت سالیانه انجام می‌شود.

حسابداران شرکت‌ها باید توجه داشته باشند که حسابرسی سالیانه برای ثبت و نگهداری اسناد مالی ضروری بوده و بر اساس این موارد سند صورت‌های مالی تهیه می‌شود. حسابرسی باید توسط یک تیم باتجربه انجام شود تا در صورت وجود مشکلات مالی بتواند آن را کشف کند.

 

    حسابرسی صورت‌های مالی


همان‌طور که از نام آن پیداست، حسابرسی به معنای رسیدگی به حساب‌های مالی یک شرکت و یا موسسه است که حسابرسان با بررسی اسناد مالی یک شرکت سعی می‌کنند تا اشتباهات مالی را کشف کنند. اشتباه می‌تواند عمدی یا سهوی باشد که در این صورت حسابداران باید گزارش کار خود را برای مدیران شرکت ارسال کنند. حسابرسان علاوه بر ارسال گزارش‌های به دست آمده برای مدیران ارشد باید این گزارش‌ها را برای بانک و ارگان‌های مالیاتی نیز ارسال کنند.
یکی از وظایف اصلی حسابرسان بررسی صورت‌های مالی شرکت است که با هدف تأیید یا رد کردن صورت‌های مالی انجام می‌شود. کارشناس حسابرسی می‌تواند در مورد ادعای حسابداری شرکت، نظر خود را بیان کند و همچنین صورت‌های مالی را بر اساس معیارهای حسابداری تعیین کند. حسابرسی باعث اعتبار بخشیدن به فرآیند مالی یک شرکت می‌شود که با بررسی اسناد و مدارک مالی همراه است.

 

گزارش حسابرسی


انواع صورت‌های مالی را بشناسید


صورت‌های مالی به بخش‌های مختلف تقسیم می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به صورت سود و زیان، ترازنامه، سرمایه و صورت سود و زیان جامع اشاره کرد. هر کدام از بخش‌های نام برده شده دارای ویژگی‌های کلیدی مخصوص به خود است که نیاز به بررسی دارد. برای بررسی حساب‌های بیان شده نیاز به یک تیم متخصص احساس می‌شود ازی این رو موسسه حساب جم به دلیل داشتن یک تیم حرفه ای می‌تواند به راحتی انواع صورتهای مالی را بررسی کرده و اشتباهات عمدی یا سهوی را اصلاح کند.

 

    نحوه تجزیه و تحلیل صورتهای مالی را در حساب جم بخوانید و در همان مقاله فایل کمک آموزش تجزیه و تحلیل صورتهای مالی را دانلود کنید.


اهداف حساب جم در تهیه حسابرسی صورت‌های مالی

     حسابرسی صورتهای مالی توسط حسابداران رسمی دارای اهداف مختلف است که هر سازمان یا شرکت باید به صورت سالیانه به حساب‌های شرکت خود رسیدگی کند. همان طور که می دانید حسابرسی باید توسط شرکت‌های معتبر انجام شود تا نتیجه رضایت بخشی داشته باشد. حساب جم خدمات مختلفی را در زمینه مالی ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها حسابرسی صورتهای مالی است. افرادی که می‌خواهند به صورت سالیانه وضعیت مدارک و اسناد خود را بررسی کنند می‌توانند به حساب جم اعتماد کنند و پاسخ اعتماد خود را در سریع ترین و بهترین زمان ممکن بگیرند.

از جمله اهداف حساب جم در تهیه حسابرسی صورت‌های مالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


•  اعتبار بخشیدن به اسناد و مدارک مالی شرکت می‌شود
•  تطبیق اسناد و مدارک مالی شرکت با قوانین حسابداری می‌شود
•  کشف اشتباهات سهوی و یا عمدی حسابدار می‌شود
•  و این امکان را در اختیار مدیران قرار می‌دهد که در زمان مورد نیاز اطلاعات لازم را برای ارگان‌های مختلف ارسال کنند

 

دلایلی که برای انتخاب حساب جم وجود دارد بسیار است که به تعدادی از آن اشاره می کنیم:

گزارش حسابرسی در حداقل زمان

مدیریت میزان مالیات تعیین شده

استفاده از متخصصان خبره در زمینه مالیاتی، حسابرسی و حسابداری

وجود شرکت ها و اشخاص حقیقی که بیش از 12 سال است که با حساب جم کار می کنند 

انجام به موقع تمامی تکالیف حسابرسی و مالیاتی


مدیران شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی باید توجه داشته باشند که حسابرسی صورتهای مالی سالیانه یک بار باید توسط حسابداران رسمی انجام شود. حسابرسی می‌تواند برای وضعیت مالی شرکت دارای اهمیت باشد و میزان اعتبار اسناد مالی شرکت را در یک دوره مشخص، تعیین کند. حسابرسی صورتهای مالی یکی از خدمات مهم موسسه حساب جم بوده که با داشتن یک تیم متخصص می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن به وضعیت حسابداری یک نگاه‌های اقتصادی رسیدگی کند.
مدیران می‌توانند از حساب جم برای بررسی صورت‌های مالی خود در یک دوره معین استفاده کنند. قبل از انجام مراحل حسابرسی، مشاوره‌های رایگان در اختیار مدیران شرکت قرار می‌گیرد تا نحوه کار روشن شده و به بهترین شکل انجام شود.

 

حساب جم با بیش از ۲۳ سال سابقه در انجام گزارش حسابرسی شرکتها، موسسات و اشخاص در حداقل زمان، دفاعیه مالیاتی، همچنین کاهش قطعی مالیات مشاغل و اشخاص حقیقی و رسیدگی به جرائم مالیات تراکنشهای بانکی توانسته است رضایت کامل شما عزیزان را جلب نماید. حساب جم با تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی در اسرع وقت و استقرار بهینه حسابداری منطبق با استانداردهای حسابداری در بین برترین موسسات حسابرسی کشور قرار گرفته است. تخصصی ترین خدمات حسابرسی و حسابداری را از متخصصین و مشاوران مالیاتی حساب جم بخواهید.

فرم ارسال نظر

2020-08-09 16:30:26

naha

سلام آیا خدمات شما توضیح بیشتری دارد؟

پاسخ

2020-08-12 08:11:36

rahweb

سلام خدمت شما بله با شماره هایی که در سایت هست تماس بگیرید تا از تمامی خدمات موسسه حساب جم مطلع بشید.

پاسخ

2021-02-23 08:55:44

naha

ممنون از مطالب مفیدتون

پاسخ

درخواست خدمات حسابداری و حسابرسی

چنانچه در حوزه خدمات حسابداری، حسابرسی و مالیاتی نیازمند مشاوره و کمک هستید لطفا با ما در میان بگذارید تا متخصصین ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند